Women - Fours (Rinks) Champions

Women’s County Fours Champions

Year
Lead
Second
Third
Skip
Club
1950 E Neville E Moir J Liddell E Dexter Exhibition Park
1951 E Fairs C Hannant B Calvert E Irving Wallsend
1952 M Speight B Calvert E Hodgson E Walker Wallsend
1953 E Besford J Greivson O Punton J Wright Choppington
1954 M Wake E White D Wilkinson P Spowart Cowpen & Crofton
1955 J Bowden E Moorhead E Dexter E Johnston Exhibition Park
1956 J Malia A Harding I Todd E Johnston Exhibition park
1957 E Besford G Gales M Barnston M Metcalf Choppington Welfare
1958 J Malia L M Sheilds I Todd E Johnston Exhibition Park
1959 P Bushell N Rutherford D Hay E Stephen Parkhouse
1960 N Collier M Hannant C Hannant C Stewart Moffat
1961 M Foreman N Johnstone E Milmore W Lamb Benfield
1962 B Cuthbertson P Morris J Holmes E Johnstone Exhibition Park
1963 M Bradford P Nicholson N Fenwick P Bushell Parkhouse
1964 M Bradford P Nicholson N Fenwick E Stephen Parkhouse
1965 H Cassie A Tenent L Payne M Pringle Alnwick
1966 B Cuthbertson M Butterley B Robson E Johnston Exhibition Park
1967 S Mulhern M Barnston D Hills M Kinnersley Morpeth
1968 M Foreman T Winter N Johnstone W Lamb Benfield
1969 B Cuthbertson M Butterley B Robson E Johnston Exhibition Park
1970 C Armstrong E English B Thaxter E Mason Linton
1971 J Laws E Rutheford E McMahon B Kennedy Whitley & Monkseaton
1972 R Murray L Wilson M Graham N Horner Moffat
1973 M Nichol J Findlay M Butters E Thompson New Delaval
1974 A Smith P Nicholson M Bradford N Fenwick Parkhouse
1976 N Carroll J Findlay E Thompson V Thornton New Delaval
1977 N Carroll J Walker B Thompson V Thornton New Delaval
1978 L Horn L Wood J Grieves M Dawson Ashington
1979 J Findlay M Butters N Carroll V Thornton New Delaval
1980 J Findlay E Thompson N Carroll V Thornton New Delaval
1981 R Hetherington M Bush F Smith A Carruthers Summerhill
1982 E Straker N McNeal V Whits J Bowell Cowpen & Crofton
1983 E Scorer M Cutland N Duke J Athey Whitley & Monkseaton
1984 R Nelson E Hogg E Hart B Robson Exhibition Park
1985 A Lobley D Harbottle J Burn J Little Summerhill
1986 E Scorer D White J Watson N Greenwood Whitley & Monkseaton
1987 B Johnston M Shuttleworth I Fletcher J Graham Ponteland
1988 C Robinson A Archer I Ranson O Gascoigne Burradon
1989 P Roper M Summers E Chapman A Daley Alnwick
1990 B Parsons M Neely S White M Day Seahouses
1991 B Parsons M Neely S White M Day Seahouses
1992 J Reay M Fairs N Craig S Joicey Willington Quay
1993 T Wright N Rutherford M Shuttleworth J Graham Ponteland
1994 J Allison L Turner N Clark A Lennie Seaton Burn
1995 I Hurst M Nelson J Burn J Little Summerhill
1996 M Fairs C Gardner N Craig S Joicey Willington Quay
1997 I Hurst M Nelson J Burm J Little Summerhill
1998 I Hurst J LIttle M Nelson J Burn Summerhill
1999 J Williamson E Davidson N Smart K Bruce Summerhill
2000 P Ross E Fender C Bardell D Martin Amble
2001 M Calder M Redford R Brown J Brown Amble
2002 T Davidson J Allen M Davies M Turner Hexham Elvaston
2003 M Colling L Stokoe J Harper B Ord Alnwick
2004 D McDonnell J Nichol L Telfer B Nesbit Ponteland
2005 D McDonnell J Nichol L Tefer B Nesbit Ponteland
2006 M Day M Neely M Redpath N Craig Blyth Park
2007 S Coates P Potts B Websell V Sadler Bedlington Dr Pit
2008 V Middleton H Bell A Robson M Nelson Blyth Park
2009 M Calder M McNally M Redford R Brown Amble
2010 A Robson M Cairns P Patterson N Craig Burradon
2011 A Robson J Eley P Patterson N Craig Burradon
2012 A Robson P Patterson A Lennie N Craig Burradon
2013 L Cook S Ratcliffe J Lormor S Taylor Alnwick
2014
2015 V Middleton B Perry R Cartwright K Proctor Burradon
2016 A Daley C Dale M Wilson C Hume Alnwick
2017 L Goldsmith P Browne R Cartwright K Proctor Benfield
2018 M Ross D Purvis E Timoney S Storey Gosforth