County - White Rose

Inter County Under 25 Double Rinks

Honours: Winners 2000

 

NAME
YEAR
LEE AITCHISON 2011,14
NEIL AITCHISON 2011
RYAN ATKINSON 2016
MICHAEL BARRASS 2011,18
PAUL BATEY 1995, 96, 97, 98, 99, 2000
STEPHEN BIRDSEY 1995, 96, 97, 98, 99
LEE BIRCH 2001,02
MATTHEW BISHOP 2017, 18
PETER BRIMER 2006
SHAUN L BROWN 2017,18
STEVEN CARSON 2016
TOM CARVER 2005, 06, 07
ROBERT CHISHOLM 1999, 2000, 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07
CRAIG COOPER 1996, 97, 98, 99, 2000, 01, 02, 03, 04, 05
DARREN COOPER 1996, 97, 98, 99, 2000, 01, 02, 04
MARTIN COOPER 1995
MALCOLM CROZIER 1997
IAN CRUMP 1998
RICHARD CURTIS 2016, 17
SIMON EADINGTON 1995, 96, 97
LEE FOO 2001, 02, 03
PAUL GING 1998, 99, 2000, 01, 02, 03, 04, 05
JOHN HARTHEN 1993, 95, 96
PHIL HARVEY 2004, 05, 06, 07, 11, 13, 14 (to check 08 – 10)
KEVIN HAYES 1993, 95, 96
CYRIL HICKMAN 1996
COLIN HOLMES 1998, 99, 2000
D KIRKUP 1999, 2000
GARY LAMBERT 2003 (also played at regionals – next to check)
ROBERT LANDRETH 1995
CHRIS LEWARS 2011, 14, 16
CHRISTIAN LOWES 2016, 18
CRAIG LYDDON 2007
MARTIN McVAY 2004
JACK MILLER 2014, 16, 17, 18
JOSH MINTO 2014, 16, 17, 18
ROBERT MITCHELL 1999
CARL NICHOLSON 1999, 2000, 01, 02
DARREN PARKES 2007, 11, 14 (to check 08-10, 12 &13)
STEVEN PARKES 2006
JAMES PARRY 2003, 05
PHIL PAXTON 2014
THOMAS PEATE JNR 1998
AARON ROBSON 2016, 17, 18
GEORGE ROGAN 2018
DANE ROSS 2006, 07
MATHEW SINCLAIR 2014
T SYMONDS 2005
DANIEL TARGAR 2006, 07, 11 (to check 14)
BRYAN TAYLOR 1995
STEVE TENNANT 2001, 02
CHRIS YEOMANS 2003, 04, 05, 06, 07, 11 (to check 08-10)
GRAHAM YORK 2004

RESULTS

YEAR TEAM OPPOSITION STAGE SCORE
1992
1993 CUMBRIA ROUND 1
1994 LANCASHIRE ROUND 1 W/O
1995 CUMBRIA
1996 NOTTINGHAMSHIRE REGIONAL FINAL
1997 D COOPER, C HOLMES, P BATEY, S BIRDSEY (S); T PEATE, C COOPER, S EADINGTON, MG CROZIER (S) CUMBRIA REGIONAL SEMI
1998 LINCOLNSHIRE REGIONAL FINAL
1999 YORKSHIRE ROUND 1
2000 D COOPER, C NICHOLSON, D KIRKUP, P BATEY (S); R CHISHOLM, C HOLMES, C COOPER, P GING (S) CORNWALL WINNERS 40-34
2001 S TENNANT, C NICHOLSON, L BIRCH, C COOPER (S); R CHISHOLM, L FOO, D COOPER, P GING (S) NOTTINGHAMSHIRE ROUND 1 38-46
2002 L FOO, L BIRCH, D COOPER, P GING (S); S TENNANT, C NICHOLSON, R CHISHOLM, C COOPER (S) CUMBRIA REGIONAL SEMI 25-47
2003 G LAMBERT, J PARRY, R CHISHOLM, P GING (S); C YEOMANS, L FOO, S TENNANT, C COOPER (S) CUMBRIA ROUND 1 35-41
2004 P HARVEY, G YORK, R CHISHOLM, P GING (S); C YEOMANS, M McVAY, D COOPER, C COOPER (S) DURHAM REGIONAL SEMI 35-41
2005 T SYMONDS, C YEOMANS, P GING, C COOPER (S); P HARVEY, J PARRY, T CARVER, R CHISHOLM (S) YORKSHIRE REGIONAL SEMI 34-57
2006 D ROSS, S PARKES, P BRIMER, C YEOMANS (S); P HARVEY, D TARGAR, T CARVER, R CHISHOLM (S) NOTTINGHAMSHIRE REGIONAL SEMI 35-49
2007 D TARGAR, D PARKES, P HARVEY, T CARVER (S); D ROSS, C LYDDON, C YEOMANS, R CHISHOLM (S) CUMBRIA REGIONAL FINAL 33-41
2008
2009
2010
2011 D TARGAR, N AITCHISON, C LEWARS, C YEOMANS (S);M BARRASS, L AITCHISON, P HARVEY, D PARKES (S) WARWICKSHIRE LAST 16
2012
2013 NOTTINGHAMSHIRE REGIONAL FINAL
2014 J MINTO, L AITCHISON, C LEWARS, P HARVEY (S); J MILLER, M SINCLAIR, P PAXTON, D PARKES (S) WORCESTERSHIRE SEMI FINAL 39-42
2015 no match took place
2016 R CURTIS, S CARSON, J MILLER, C LEWARS (S); R ATKINSON, C LOWES, A ROBSON, J MINTO (S) LANCASHIRE REGIONAL SEMI 30-52
2017
2018 M BISHOP, G ROGAN, C LOWES, A ROBSON(S); SL BROWN, J MILLER, M BARRASS, J  MINTO (S) DURHAM ROUND 1 33-54