Competitions - 25 and Under Singles Champions

UNDER 25 SINGLES RECORDS

YEAR WINNER RUNNER UP
1973 B. ROBERTSON (WALKER)
1974 M.G. McGREEVY (GOSFORTH CENTRAL)
1975 P. LAWSON (MORPETH)
1976 N. HETHERINGTON (SUMMERHILL)
1977 N. HETHERINGTON (SUMMERHILL)
1978 G. CHARLTON (WALKER)
1979 S. HARVEY (NORTH SHIELDS WEST END)
1980 K.R. BONE (GOSFORTH)
1981 C. PALMER (GOSFORTH)
1982 C. PALMER (GOSFORTH) B. MARSHALL (SEATON SLUICE)
1983 S. HARVEY (NORTH SHIELDS WEST END) N. DAVISON (GOSFORTH)
1984 S.HARVEY (WALKER) P. DUFFY (PARKHOUSE)
1985 M.A. BENNETT (PONTELAND) R WEATHERSPOON (SEATON SLUICE)
1986 N. STOKER (BACKWORTH WELFARE) K. R. BONE (GOSFORTH)
1987 M.A. BENNETT (PONTELAND) S. HARVEY (WALKER)
1988 M.A. BENNETT (PONTELAND) S. CLEVERLEY (ASTLEY PARK)
1989 C. KNOTT (HEXHAM ELVASTON) N. DAVISON (GOSFORTH)
1990 T. KEMPSTER (GOSFORTH) K. JAMESON (ASTLEY PARK)
1991 C. BROWN (ST. GEORGE’S) M. COOPER (HEXHAM ELVASTON)
1992 K. JAMESON (ASTLEY PARK) K. HAYES (GOSFORTH)
1993 K.  JAMESON (ASTLEY PARK) K. HAYES (GOSFORTH)
1994 K. JAMESON (ST. GEORGE’S) J. HARTHEN (GOSFORTH)
1995 M. COOPER (WESTERHOPE) P. BATEY (ALNWICK)
1996 J. HARTHEN (GOSFORTH) P. BATEY (ALNWICK)
1997 T. PEATE JNR (SEAHOUSES) K. P. RAMSHAW (COLLINGWOOD)
1998 S. BIRDSEY (NORTHERN ELECTRIC) S. EADINGTON (MORPETH)
1999 P. BATEY (ALNWICK) C. COOPER (HEXHAM ELVASTON)
2000 P. GING (NORTHERN ELECTRIC) C. COOPER (WESTERHOPE)
2001 P. GING (NORTHERN ELECTRIC) C. COOPER (HEXHAM ELVASTON)
2002 P. GING (NORTHERN ELECTRIC) S. TENNANT (HIGH HEATON)
2003 P. GING (NORTHERN ELECTRIC) C. COOPER (HEXHAM ELVASTON)
2004 R. CHISHOLM (NORTHERN ELECTRIC) C. COOPER (HEXHAM ELVASTON)
2005 T. CARVER (FOREST HALL) M. WRIGHT (WALKER)
2006 C. YEOMANS (BENFIELD) P.S. HARVEY (HIGH HEATON)
2007 R. CHISHOLM (GOSFORTH) P. S.HARVEY (GOSFORTH)
2008 R. CHISHOLM (WILLOWS) C. YEOMANS (BENFIELD)
2009 P.S. HARVEY (GOSFORTH) R. CHISHOLM (WILLOWS)
2010 C. LEWARS (WALKER) D. PARKES (BACKWORTH WELFARE)
2011 P.S. HARVEY (GOSFORTH) M. BARRASS (BACKWORTH WELFARE)
2012 C. YEOMANS (GOSFORTH) J. MINTO (BACKWORTH WELFARE)
2013 D. ROSS (GOSFORTH EMPIRE) P. S. HARVEY (GOSFORTH)
2014 P.S. HARVEY (GOSFORTH) D. PARKES (ST. GEORGE’S)
2015 J. MINTO (GOSFORTH) J. MILLER (GOSFORTH)
2016 J. MINTO (GOSFORTH) R. ATKINSON (GOSFORTH EMPIRE)
2017 J. MINTO (GOSFORTH) J. MILLER (GOSFORTH)
2018 J. MILLER (GOSFORTH) J. MINTO (GOSFORTH)